Till skillnad från de flesta andra aktörer som erbjuder arbetsmarknadstjänsten Stöd och matchning, är LAVI gruppen AB ett utvecklingsföretag som i första hand jobbar med spetsinsatser där vi hjälper företag och organisationer att förbättra eller optimera sina verksamheter. De flesta uppdrag vi åtar oss fokuserar på varierande typer av organisationsproblem där kompetensbrister av olika slag är en vanlig orsak till att företag eller organisationer anlitar oss. Med andra ord är LAVI gruppen experter på att hjälpa företag att ta sig från besvärliga nulägen till mer gynnsamma nylägen och LAVI gruppens erfarenheter från denna typ av arbete har också gjort oss till en framgångsrik aktör inom arbetsförmedlingens tjänst Stöd och matchning.

Med hjälp av vår kunskap om vad företag i realiteten behöver, effektiva analysmodeller, samt ett stort kontaktnät inom näringslivet har vi kunnat utföra våra tjänster inom Stöd och matchning med hög effektivitet. Självfallet vore vi ingenting utan våra engagerade handledare, men vi vill påstå att det är LAVI gruppens samlade kunskap och erfarenhet som är anledningen bakom att vi lyckats skapa fler jobb än många av våra konkurrenter.

Att många väljer LAVI gruppen som sin leverantör av Stöd och matchning är ett kvitto på att vi lever som vi lär, att vi är det vi utger oss för att vara och att våra metoder och modeller inom ramen för tjänsten ger resultat.

Om du vill veta mer om oss eller är nyfiken på hur vi kan hjälpa dig är du varmt välkommen att kontakta någon av våra handledare på ett kontor nära dig!

Våra verksamhetsorter:

Sundbyberg
Starrbäcksgatan 1

17274, Sundbyberg
 
Kontaktperson:
Daniela Bjurenvall
daniela.bjurenvall@lavigruppen.se
072-9959034

Jakobsberg
Hammarvägen 59

177 35 Järfälla

Kontaktperson:
Ahmed Abdi

ahmed.abdi@lavigruppen.se
073-0262443

Bandhagen
Askersundsgatan 2

12467 Bandhagen

Kontaktperson:
Mohamed Jama

mohamed.jama@lavigruppen.se
076-2618786

Norrköping
Gymnastikgatan 14,
602 39 Norrköping

Kontaktperson:
Mohamed Osman

mohamed.osman@lavigruppen.se
072-3240485

Linköping
Emriks gata 4

582 25 Linköoing

Kontaktperson:
Yasim Hassan 

yasim.hassan@lavigruppen.se
070-0364182

Mjölby
Industrigatan 2

595 41 Mjölby

Kontaktperson:
Mirnes Muminovic

mirnes.muminovic@lavigruppen.se
070-9571154

Växjö
Norra Järnvägsgatan 12
352 30 Växjö

Kontaktperson:
Mohamed Elmi

mohamed.elmi@lavigruppen.se
076-0077811

Göteborg
Fiskhamsgatan 2
414 58 Nora

Kontaktperson:
Ibrahim Hoti

ibrahim.hoti@lavigruppen.se
073-1439748

Lund
Järnåkraägen 3
222 25 Lund

Kontaktperson:
Asmahan Aweidah

asmahan@lavigruppen.se
079-0757557